НОВИЙ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ » ДП "Подільський ЕТЦ"
Форма входа
Логин:
Пароль:
Забыли пароль?

НОВИЙ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ

Автор: admin
3-01-2012, 10:03
З ПЕРШОГО СІЧНЯ ВСТУПИВ В СИЛУ НОВИЙ ПОРЯДОК
ПРОВЕДЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ,
ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І АВАРІЙ НА ВИРОБНИЦТВІ


Під час семінар–наради в управлінні Держгірпромнагляду по Хмельницькій області, за участю представників облдержадміністрації, управління охорони здоров’я, профспілок, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, Подільського ЕТЦ, керівників та інженерів служб охорони праці підприємств обговорено нову редакцію Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.11. №1232.

Різниця між старою і новою редакцією насамперед полягає в оперативності створення комісії з розслідування нещасного випадку і комісії із спеціального розслідування та його проведення. Так, лікувально-профілактичний заклад на запит роботодавця, Фонду до утворення комісії з проведення розслідування нещасного випадку або голови комісії після її утворення протягом однієї доби з моменту одержання запиту повинен надати висновок про ступінь тяжкості травми потерпілого. Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок.

За результатами розслідування комісією складається акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1. (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом). У разі коли нещасний випадок визнаний комісією таким, що не пов’язаний з виробництвом, складається тільки акт за формою Н-5.

Якщо територіальним органом Держгірпромнагляду протягом доби не прийнято рішення про проведення спеціального розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, розслідування проводиться роботодавцем або Фондом за місцем настання нещасного випадку.

Якщо потерпілого було фактично допущено до роботи без оформлення роботодавцем відповідних документів, трудові відносини потерпілого з роботодавцем підтверджуються Держпраці на запит голови спеціальної комісії або у судовому порядку.

У разі настання групового нещасного випадку із смертельними наслідками, який стався внаслідок аварії, за умови визнання спеціальною комісією нещасного випадку таким, що пов’язаний з виробництвом, складаються, підписуються і затверджуються протягом десяти робочих днів з моменту її утворення тимчасові акти за формою Н-1 на кожного потерпілого для здійснення страхових виплат. Після завершення спеціального розслідування такі акти замінюються на постійні.

Рішення щодо результатів повторного (додаткового) спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку, яке було проведено спеціальною комісією в іншому складі, може бути оскаржено лише у судовому порядку.

Новим Порядком визначено, що акти за формою Н-5 та Н-1 підписуються головою та всіма членами комісії. У разі незгоди із змістом акта член комісії підписує акт з відміткою про наявність окремої думки, яку викладає письмово і додає до акта.

Крім того, суттєво доповнено класифікатор видів подій, що призвели до нещасних випадків, а також класифікатор причин настання нещасного випадку.
Коментар: 1

Оголошення
Конкурс
Охорона праці очима дітей

Опитування

Голосувати Результати

  Відобразити всі опитування

Корисні посиланняСтатистика
Лічильники

Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого регионаRambler's Top100
Архів
Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (1)
Вересень 2020 (1)
Липень 2020 (3)
Червень 2020 (1)
Квітень 2020 (3)
Тематичні видання

Журнал "Охорона працi"


Журнал "Технополiс"


Журнал "Промислова безпека"


Журнал "Охорона праці і пожежна безпека"