ПИТАННЯ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ ТА ДЕТІНІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОЗГЛЯНУТО ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ ПРОМИСЛОВЦІВ ТА ПІДПРИЄМЦІВ ОБЛАСТІ » ДП "Подільський ЕТЦ"
Форма входа
Логин:
Пароль:
Забыли пароль?

ПИТАННЯ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ ТА ДЕТІНІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОЗГЛЯНУТО ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ ПРОМИСЛОВЦІВ ТА ПІДПРИЄМЦІВ ОБЛАСТІ

Автор: admin
14-11-2019, 12:06

Під час розширеного засідання правління Союзу промисловців і підприємців та Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області розглянуто питання трудової міграції та детінізації трудових відносин на Хмельниччині. Участь у засіданні взяли начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков та директор ДП «Подільський ЕТЦ» Анатолій Буряковський.

До участі в засіданні долучилися т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, депутати обласної ради, керівники промислових підприємств та організацій краю.

У ході форуму окреслено стан та перспективи попиту і пропозиції робочої сили на локальному ринку праці. Зокрема,  у січні-жовтні 2019 року кількість тимчасово вільних робочих місць і вакантних посад, заявлених підприємствами, установами, організаціями Хмельницької області, становила 31,1 тис., що становить 106,4% від кількості вакансій у січні-жовтні попереднього року.

Майже кожна четверта вакансія пропонується на підприємствах у переробній промисловості і кожна п’ята – в сільському, лісовому, рибному господарстві, 15% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 9% – у державному управлінні й обороні, 7% – транспорті, 6% – у сфері освіти, по 4% – у будівництві та охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги. Найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників (61%) та посади службовців (25%), решта працівники найпростіших професій.

Серед безробітних, які мали професійний досвід, кожен четвертий раніше працював у сільському, лісовому та рибному господарстві; 18% – у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування; 15% – у переробній промисловості; 14% – у оптовій та роздрібній торгівлі, 5% – охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги, 3% – в освіті. Спостерігається найбільша пропозиція робочої сили з боку робітників (51%), службовців (35%).

Характерною особливістю територіальної диференціації пропозиції робочої сили у Хмельницькій області є її залежність від демографічних показників, структури населення та особливостей системи розселення. Найбільше значення пропозиції робочої сили на зареєстрованому ринку праці спостерігається у місті Кам’янець-Подільському (2512 осіб), Шепетівському районі та місті (2407 осіб), місті Хмельницькому (2313 осіб), Славутському районі та місті (2048), Дунаєвецькому районі (1955). Найменше значення даного показника у районах із меншою чисельністю населення Віньковецькому (373), Ярмолинецькому (449), Старосинявському (519).

Для збалансування попиту та пропозиції на ринку праці важливими є заходи щодо підвищення вартості робочої сили. На сьогодні, середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5,7 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року – 5,0 тис. грн.). Середня заробітна плата в області за вересень 2019 рік становить 8,6 тис. грн., при цьому середній розмір заробітної плати, з якою безробітні звертаються до служби зайнятості, становить 5,3 тис. грн. (середній розмір допомоги по безробіттю за жовтень становив – 3,3 тис. грн., мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб – 1630 грн., максимальний розмір – 8028 грн.).

Учасників семінару поінформовано про необхідність створення умов для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних промислових підприємств та проблем неконтрольованої трудової міграції та «голоду» кваліфікованих робітничих кадрів.

Було відмічено, що дана тематика є дуже актуальною на сьогоднішній день, оскільки світовий досвід показує, що підвищення конкурентоздатності промислових підприємств здійснює безпосередній вплив на подальший розвиток економіки країни.

Окремо розглянуто питання щодо стану охорони праці на підприємствах, установах, організаціях регіону, дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки та забезпечення здорових і безпечних умов праці.
Коментар: 1

Оголошення
Конкурс
Охорона праці очима дітей

Опитування

Голосувати Результати

  Відобразити всі опитування

Корисні посиланняСтатистика
Лічильники

Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого регионаRambler's Top100
Архів
Квітень 2021 (2)
Грудень 2020 (1)
Листопад 2020 (1)
Вересень 2020 (1)
Липень 2020 (3)
Червень 2020 (1)
Тематичні видання

Журнал "Охорона працi"


Журнал "Технополiс"


Журнал "Промислова безпека"


Журнал "Охорона праці і пожежна безпека"